Wareccy Licealiści tworzą kampanie „Stawiam na LOkalne Eko”

Za co wareckie Nadpilicze da się lubić? Co ciekawego przyciąga turystów i mieszkańców? Co można zobaczyć i doświadczyć na Wareckiej Ścieżce Nadpilicznej? Nad tym zastanawiać się będą teraz Licealiści z LO im. Piotra Wysockiego w Warce, tworząc swoje plakaty i grafiki reklamujące to miejsce. A wszystko w ramach konkursu Stowarzyszenia W.A.R.K.A. pn.: „Stawiam na LOkalne Eko”.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Liceum im. Piotra Wysockiego w Warce wspólnie realizują projekt „Lokalnie ekoLOgiczni” w ramach Programu Aktywni Obywatele. Projekt realizowany jest w Warce, gdzie obserwujemy niską aktywność społeczną młodzieży. Nie ma ani jednej organizacji młodzieżowej, czy stałej oddolnej grupy nieformalnej. Ekologia bywa odbierana przez tę grupę skrajnie – od wielkiego poparcia, po brak zainteresowania. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zainicjowało projekt, aby rozbudzać w lokalnej młodzieży poczucie odpowiedzialności za ochronę klimatu.

W ramach projektu trzy pierwsze klasy z tej szkoły w zimowej aurze odwiedziły Warecką Edukacyjną Ścieżkę Nadpiliczną podczas spacerów badawczych z przewodnikiem. Obecnie swoje doświadczenia i spostrzeżenia mogą przełożyć na pomysły na kampanie edukacyjne promujące to miejsce.

W ramach konkursu licealiści mogą indywidualnie/w grupach zgłaszać swoje pomysły na realizację kampanii promującej Nadpiliczną Ścieżkę Edukacyjną w Warce.

Czekamy na plakaty lub grafiki do mediów społecznościowych. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: warka@stowarzyszeniewarka.pl do 28 maja br.

Na uczniów czekają atrakcyjne nagrody. Przyznane zostaną dwa rodzaje nagród. Zwycięzcy zostaną wyłonieni bowiem w głosowaniu uczniów oraz wybrani przez Komisję Konkursową. Już teraz dziękujemy fundatorom za zaangażowanie w tworzenie oferty dla zaangażowanej młodzieży – Zakład Usług Komunalnych w Warce, Nadleśnictwo Dobieszyn oraz Add Designer.

Pełne zgłoszenia należy przekazywać na e-mail Organizatora. Zawierać powinno projekt graficzny oraz formularz zgłoszeniowy, w którym będzie opis do kogo skierowana jest kampania i jaki jest jej cel. Zgłaszając swój projekt autor/ka wskazuje też gdzie powinna zostać umieszczona grafika/plakat na terenie gminy.

Terminy:

Do 28 maja – przyjmowanie zgłoszeń

1-5 czerwca – głosowania

12 czerwca – ogłoszenie wyników

Zachęcamy wszystkich do zwiedzania Wareckiej Nadpilicznej Ścieżki i śledzenia działań młodzieży w 2023 roku!

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Liceum Ogólnokształcące realizują działania wspólnie w ramach projektu „LOkalnie EkoLOgiczni”. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.