Konkurs “Opowiedz…” – wyniki etapu lokalnego

16 lutego br. odbyło się posiedzenie Komisji weryfikacyjnej konkursu “Opowiedz…”

Konkurs adresowany był do grup realizujących projekty w lokalnym konkursie grantowym Działaj Lokalnie w edycji 2023. Spośród 24 grantobiorców 6 podjęło się próby opowiedzenia o swoim projekcie w formie krótkiego nagrania filmowego.

Decyzją Komisji weryfikacyjnej 3 z nadesłanych prac zakwalifikowały się do konkursu ogólnopolskiego. Ocenie podlegały m.in. wartość realizowanego projektu, grupa docelowa i zaangażowanie realizatorów, jakość obrazu, dźwięku i montażu oraz sposób przedstawienia treści i innowacyjne rozwiązania komunikacyjne.

Zwycięskie prace to:

1. Mówimy o niewypowiedzianym” (autorka: Luiza Lutek / Inicjatywa Z miłości do młodości)
  2. Retro kontra nowoczesność w bibliotece” (autorka: Kinga Majewska / Biblioteka dla Dzieci w Grójcu)
  3. Mali ogrodnicy Dwójki” (autorka: Weronika Zambrzycka / Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Grójcu)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

W sprawach formalno-organizacyjnych będziemy się kontaktować bezpośrednio z realizatorami.

Program „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacje w 2023 r. mogły być przyznawane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, firmy BIOWET Drwalew, Banku Spółdzielczego w Warce, Frostico Chłodnia Warka i mieszkańców przekazujących 1,5% podatku.