Już wkrótce ruszamy z seniorami!

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. znów rusza z działaniami aktywizującymi dla seniorów powiatu grójeckiego. Właśnie ukazały się wyniki otwartego konkursu ofert Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, gdzie wniosek o dotację dla Stowarzyszenia znalazł się na jednym z pierwszych miejsc z ponad 3 tysięcy złożonych ofert. W ramach działań do końca 2015 roku będą m.in. „Dzień Aktywności Seniora Powiatu Grójeckiego”, wzajemne wizyty studyjne pomiędzy grupami seniorskimi z powiatu, szkolenia: komputerowe, z tworzenia rad seniorów, z pozyskiwania partnerów i funduszy oraz z zarządzania projektami w działalności społecznej. Na koniec konkurs na dofinansowanie oddolnych inicjatyw seniorskich.

Działaj Lokalnie – ocena formalna

Z dniem 31 marca 2015 zakończył się nabór do Działaj Lokalnie 2015. Do konkursu wpłynęły 32 wnioski na łączną kwotę dotacji  176 049,60zł. Wszystkie wnioski przeszły przez ocenę formalną i zostały przekazane do oceny merytorycznej. Wyniki konkursu pojawią się z końcem kwietnia. Przypominamy, że dotacje finansowane są ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz źródeł lokalnych:…