Łączymy pokolenia…

W sobotę 5  października 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Pieczyskach odbył się piknik  integracyjny zorganizowany przez Radę Pedagogiczną  tej szkoły w ramach projektu „Biblioteka-miejsce, które łączy pokolenia”, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu  Programu „Działaj Lokalnie 2013” organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A przy współpracy: Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Powiatu Grójeckiego, Gminy Chynów i Partnerów. Głównymi założeniami w projekcie są: rozbudzenie zainteresowania książką, kształtowanie kultury czytelniczej, stworzenie miejsca do prezentowania twórczości miejscowych twórców.

Jesienny Złaz Turystów

12 października warecki Oddział PTTK znów wyruszył na pieszą  wędrówkę. Tym razem  w ramach XXVIII Jesiennego Złazu Turystów.
Rajd rozpoczęliśmy spod Zajazdu na Winiarach. Grupa 212 piechurów wraz z opiekunami z sześciu  szkół naszej gminy (Warka: PSP nr1 i PSP nr2, Ostrołęka, Nowa Wieś, Konary i Wrociszew) oraz   dwóch gmin ościennych (Sułkowice i Watraszew) wyruszyła na trasę. Możemy myć dumni z tego, iż nasza oferta turystyczna zachęca dzieci i nauczycieli do tak licznego udziału w naszych rajdach.