W.A.R.K.A. odwiedziła Tczew

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wzięło udział w wizycie studyjnej w Tczewie, która odbyła się w dniach 28-29 czerwca w ramach projektu „Działaj Lokalnie” finansowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce. Celem tej wizyty było poznanie dobrych praktyk w Fundacji Pokolenia po to by zobaczyć, które z nich można zaadoptować na naszym gruncie, by dzięki temu rozwijać powiat grójecki. Fundacja podobnie jak Stowarzyszenie W.A.R.K.A. jest Lokalną Organizacją Grantową, która również prowadzi działania wspierające III sektor swojego powiatu. Dzięki tej wizycie zapoznaliśmy się ze sposobem działania Starostwa Powiatowego w Tczewie w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. inspiruje i pomaga działać!

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. od kilku lat wspiera lokalne działania. Pomaga nie tylko  finansowo poprzez Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie”, ale także  organizuje szkolenia, konkursy i inne akcje wspierające rozwój lokalny poprzez wspieranie tych, którzy chcą czegoś więcej dla swoich społeczności. Poprzez stały kontakt z przedstawicielami organizacji pozarządowych, wiemy jakie są ich problemy, marzenia i plany – dlatego inspirujemy do działania i jednocześnie pomagamy działać, również poprzez pomoc w zdobyciu dodatkowych środków finansowych – mówi Andrzej Zaręba – Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A..
Jedną z form wsparcia jakie udziela Stowarzyszenie W.A.R.K.A.  jest współpraca z aktywnymi grupami nieformalnymi i organizacjami przy pozyskiwaniu środków.