Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej

Od 1 Lipca 2010 rusza nowy projekt pt: „Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej” realizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Grójcu.  Celem projektu jest wsparcie organizacji pozarządowych powiatu grójeckiego poprzez stwarzanie i rozwój warunków do tworzenia inicjatyw partnerskich zarówno pomiędzy samymi organizacjami pozarządowymi jak i pomiędzy organizacjami pozarządowymi a samorządami lokalnymi.

Współpraca z Samorządami Lokalnymi rozpoczęta!

9 czerwca w Starostwie Powiatowym w Grójcu odbyło się szkolenie dla Samorządów Lokalnych powiatu grójeckiego, dotyczące zmiany w ustawie związanej ze współpracą samorządów lokalnych z organizacjami pozarządowymi. Szkolenie poprowadził pełnomocnik Andrzej Rybus Tołłoczko – Pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Uczestnicy szkolenia zdobyli nowe doświadczenia i przydatne informację. Takie szkolenia to dowód na…

Uroczyste wręczenie umów dotacyjnych Działaj Lokalnie 2010

8 czerwca w siedzibie grójeckiego Starostwa odbyło się uroczyste wręczenie umów i certyfikatów dotacyjnych na realizację projektów Działaj Lokalnie w 2010r. Po raz kolejny Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz samorządami Chynowa, Goszczyna, Grójca i Jasieńca, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, przeprowadziło Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie”. To jedyny ogólnopolski program, w którym dotacje przyznawane są na poziomie lokalnym.
Umowy i certyfikaty dla zwycięzców wręczali: Starosta Powiatu Grójeckiego Janusz Różycki, Wicestarosta Marian Górski, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Kaźmierczak, Zastępca Wójta Chynowa Krzysztof Ambroziak oraz Roman Tusk z Tusk Development Strategiczny Partner Biznesowy.